Magam vagyok - komplex színházi nevelési előadás a szerelem kapcsán az önazonosságról

Helyszín: Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház
Résztvevők: 12. B osztály

Gondoltunk egy merészet és pályáztunk a következő honlapon http://nyitottkor.hu/ nyertünk a következő előadásra:
Magam vagyok komplex színházi nevelési előadás a szerelem kapcsán az önazonosságról
Játszók: Bakonyvári Krisztina, Császár Réka, Kroó Balázs, Márton Gábor Csaba
Foglalkozásvezető, rendező: Meszlényi-Bodnár Zoltán
Csatlakozó NAT tartalom: Ember és társadalom/Etika – Én és te. Szeretet, barátság, szerelem, szexualitás.
Időtartam: 180 perc
Helyszín: Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház
Részt vettünk rajta. Nagy érdeklődéssel jöttek oda a tanulók. Az önazonosulás volt a fő téma. A történet egy szerelmi háromszögből szerelmi négyszöggé alakulva ragadta magával a gyermekeket. A szereplők reménytelen szerelmesek szerepében, és a boldogságukért küzdő fiatalokként mutatkoztak be. Tanulóinknak ki kellett választaniuk a számukra szimpatikus személyt, majd tanácsadóként a jelenet szereplőivé, alakítójává váltak. Jó volt látni, hogy az eddig előlünk is elrejtett titkos lelki zugok hogyan tárultak fel. A hangulat nagyon közvetlen volt a gyerekek örömmel fogadták, hogy közeli kapcsolatba kerülhettek a szereplőkkel. Napok múlva is fel-fel merül a téma és szívesen beszélgetnek róla.

.