Erdőjárók a Sátorkőpusztai-barlangban

A Nemzeti Tehetség Program „Erdőjárók” pályázata keretében január 19-én a Sátorkőpusztai- barlangba látogattunk.

A Dorog és Esztergom között fekvő Nagy- Strázsa hegyben keletkezett, 253 m tszf-i magasságban nyíló üregben, 46 m mélyre lehet lejutni. A járatokban létrák, láncos kapaszkodók segítik a turistát.

satorko2

Tanulóinkat a Benedek Endre Barlangkutató és Természetvédő Egyesület kutatásvezetője: Benedek Attila fogadta. Megismerkedhettek diákjaink a barlang földtani viszonyaival, képződményeivel, a feltörő hévíz, és hideg karsztvíz szerepével a barlang kialakításában. A Kővirág-teremben megkóstolhatták a karsztvizet.

satorko1

A diákok reflexiói alapján a barlangban telelő denevérek, a gipsz-, és aragonitkristályok voltak a legérdekesebbek, illetve az élmény; amit a le-, és felmászás jelentett. Jó hangulatú, igazi csapatépítő túra részesei lehettünk.

satorko3