Erdőjárók - Klotild-barlang, Iluska-forrás túra

Az „Erdőjárók” - Fenntarthatóságra nevelés az erdészeti szakmai képzésben keretén belül 2015. december 15-én 14:00-19:00 óra között ellátogattunk a Klotild-barlanghoz és az Iluska-forráshoz.

iluska2

A Pilis karsztos területein az erdőművelés tipikus példáit láthattuk a barlanghoz vezető útvonalon. A Dámos kert mellett szakvezetőnk Mocsári Dezső Vazul felhívta a figyelmet a korhadó fák szerepére az egészséges erdő életében.

iluska3

Diákjainkkal folytatott párbeszédéből kiderült, a tanulóink a szakmai órákról kiválóan emlékeznek a kapcsolódó növénytani anyagrészekre.
A Pilisi Parkerdő munkatársaival találkoztunk, akik a szomszédos területen épp akkor befejeződött vadászat miatt biztonsági felügyeletet láttak el a környék túraútvonalain.